Błogosławiona Marianna Biernacka

Zjazd Teściowych

2 sierpnia w Święto Matki Bożej Anielskiej , dzień odpustu parafialnego, odbywa się zjazd teściowych, którym patronuje bł. Marianna Biernacka.

70 rocznica śmierci

W tym roku obchodziliśmy 70 rocznicę śmierci bł. Marianny Biernackiej.

W dniu 13 lipca 2013 r. w 70 rocznicę mordu przez hitlerowców 50 mieszkańców Lipska do Naumowicz udali się mieszkańcy Lipska i z regionu. Pod pomnikiem zostały złożone wieńce od mieszkańców Lipska i od Urzędu Miejskiego w Lipsku. O godz. 9.00 w miejscowości Pierstuń odbyła się msza święta za pomordowanych, którą odprawił ks. Paweł Giedrojć – Probosz parafii Hołynka i Pierstuń.

W tym samym dniu została też odprawiona Msza święta w kościele parafialnym w Lipsku, a w niedzielę po Mszy świętej delegacje różnych instytucji i stowarzyszeń przemaszerowali pod pomnik „ Zginęli za Polskę”  i złożyli kwiaty i wieńce.

"Modlitewnik teściowych"

Caritas Diecezji Ełckiej wydała "Modlitewnik teściowych". Inspiracją dla tego wydawnictwa jest postać bł. Marianny Biernackiej z Lipska, która poświęciła swoje życie by ratować synową. Szczegóły tego aktu męczeństwa znajdziecie właśnie w modlitewniku, a co ważniejsze znajdziecie tam mnóstwo oryginalnych modlitw: obok tych za teściową, synową i zięcia, także modlitwa o pogodę ducha, o ducha przebaczenia czy modlitwę ośmiu błogosławieństw.

Dom i synowa

 Do dziś przy ul. Miejskiej stoi dom w którym żyła bł. Marianna Biernacka.

 

Do dnia dzisiejszego żyje synowa bł. Marianny Biernackiej Anna Biernacka.

Dom Samotnej Matki w Ełku

   31 sierpnia 2013 r. poświęcono Dom Samotnej Matki w Ełku. Jako wotum za heroiczną postawę nosi on imię bł. Marianny Biernackiej, teściowej z Lipska nad Biebrzą, która oddała życie za synową będącą w błogosławionym stanie.

 

2019  Witryna poświęcona Błogosławionej Mariannie Biernackiej   globbers joomla templates